Akal Kurumsal
Ara
  •   İletişim: (0850) 220 60 70
İletişim Merkezi
İletişim
SSL Güvenlik

Asetat kağıdı Nasıl Kullanılır? Asetat Kağıtları ile Sunum Nasıl Hazırlanır?

İnce hastane filmini andıran saydam kâğıt türüne asetat kâğıdı denir. Genelde ilköğretimde tepegözle yapılan sunumlar için kullanılır. Asetat Kâğıdına yazmak için kullanılan neredeyse her kırtasiyede bulabileceğiniz özel bir asetat kalemi vardır. Özel asetat kalemiyle asetat kâğıdına istediğiniz şekli çizersiniz genelde ödev olarak harita çizimini verirler daha sonra tepegözün üstüne asetat kâğıdınızı yerleştirirsiniz ve tahtaya yansıtacak şekilde tepegözü çevirirsiniz. 

Devamını Oku

Asetat Kalemi Nedir? Nasıl Kullanılır?

            Hangi işle meşgul olursanız olun evlerinizde ya da işyerlerinizdeki bir köşede mutlaka bir asetat kelemi bulunur. Asetat kalemi genel tanımıyla normal kalemlerin yazamayacağı kaygan yüzeylere yazabilen kalemlerin genel adıdır. Asetat kalemleri permanent kalemler olarak da bilinir.

Devamını Oku

Cilt Kapağı Nasıl Yapılır? Proje Kapağı Nasıl Hazırlanır?

Kitapların veya hazırlanan projelerin kapakları göze çarpan ilk detaydır. Hatta kitap satın almak için kitapçıların raflarına bakarken kapağı ilginç olan kitapların şansı daha yüksektir. Yani daha canlı renkler ile süslenmiş ve kapak resminde ilginç detayların kullanıldığı kitaplar hemen ilgi çeker. Dolayısıyla kapak yapılan işin etiketi niteliğindedir. Bu sebeple özen ister.

Devamını Oku

Daksil Nedir? Nasıl Kullanılır?

İnsanoğlu yüzyıllardır bazı sebeplerden dolayı yazı yazmaya ihtiyaç duymuş ve yazı yazmıştır. Yazı olayı nihayetinde bir kanıt oluşturma olayı olduğu için temiz ve düzgün yazılması gerekir. Yazdığınız yazıda illaki hata olacaktır bu yazım hatalarını silgi kullanarak yok edebilir ve doğrusunu yazabilirsiniz. Ama bu kurşun kalem ve benzeri kalemlerle yazılan yazı türleri için geçerlidir. Eğer yazdığınız yazıyı dolmakalem tükenmez kalem v e bunlara benzer kalem türleri ile yazıyorsanız oluşacak hataları kurşun kalem silgisi ile düzeltmeniz mümkün olmayacaktır.

Devamını Oku

Fotokopi Kağıdı Çeşitleri

Fotokopi için en önemli malzeme kâğıttır. Kâğıdın kalitesi de yapıldığı malzemede ortaya çıkan sonucun ne denli iyi olacağını gösterir. Fotokopi kâğıdı çeşitleri de normal kâğıt çeşitlerinden oluşmaktadır. Kâğıtlar faklı kriterlerde üretilebilirler. Yapılan ana ham maddesi içerisinde bulunan katkı maddeleri yüzeyinde uygulanan son işlemler gibi unsurlar kâğıt çeşitliliğinin oluşmasını sağlamaktadır. Gazete için kullanılan kâğıttan tutun en sağlam kuşe kâğıdına kadar sadece özel davetiyeler için kullanılan farklı kâğıtları ve buna benzer pek çok kâğıt çeşiti bulunmaktadır. 

Devamını Oku

Hesap Makinesi Nasıl Kullanılır? Hesap Makinesi Kullanma Teknikleri

Günümüzde hesap makinası pek çok matematiksel işlemleri yaptığımız oldukça faydalı ve kolaylık sağlayan malzemelerden biridir. Hesap makinesi kullanımında bazı bilgileri bilmememiz tam anlamı ile faydalanamamamıza neden olmaktadır. Hesap makinesi sadece toplama çıkarma değil pek çok problem çözme yeteneğine de sahip bir makinedir. Bazı hesaplamaları yanlış yapmamızdan dolayı makine hata verebilir. Bunun sebebi işlem sırasında veya makinenin modlarını bilmememizden kaynaklanabilir.

Devamını Oku

İmza Dosyası Nedir? Nasıl Kullanılır?

İmza: Bir kimsenin bir yazının altına bu yazıyı yazdığını veya onayladığını belirtmek için her zaman aynı biçimde yazdığı ad veya işarettir. Konuya farklı bir bakış açısıyla bakarsak imza; kişinin duruşu sürekli kullandığı bir söz olaylara karşı sergilediği bir tavır onu anlatan bir cümle olabilir. İmzanın özü şahıstır. Esas olan gördüğümüz o imzanın bize imza sahibini hatırlatıp hatırlatmamaktır.

Devamını Oku

İmza Kalemi Nedir? İmza Kalemi Modelleri

 İmza atmak amacıyla üretilmiş ziyadesiyle  şık pahalı olan kırtasiye ürünü. Buna rağmen  hak etmiş olduğu yere ulaşamamıştır. Bu kalemin Fransızlar tarafından  icat edildiği tahmin edilmektedir. Genelde insanlar güzel görünümü için satın alır sonra uzun süre kullanmayarak kurumaya bırakır. Normal kalemlerden çok daha kalın uçludur. Kalem hiyerarşisinin zirvesine hızlı bir şekilde çıkmış olan imza kalemlerine yöneltilen ilginin sonucu olarak yüzlerce çeşit oluşmuştur.

Devamını Oku

Kağıt Boyutları Hakkında Bilgi (A1 A2 A3 A4 A5)

Kâğıt yaşamımızın her alanında ihtiyaç duyduğumuz bir malzemedir. Yaptığımız her işte her zaman kâğıda gereksinim duyarız. Neredeyse kâğıt olmadan hiç bir iş hiç bir toplantı ve hiç bir sınava giremeyiz. Buradan da anlaşılıyor ki kâğıdın hayatımızda her zaman artı yönleri vardır.

Devamını Oku

Kaligrafi Kalemi Nedir? Nasıl kullanılır?

Kaligrafi yunanca bir kelimedir. “kallos”yani güzel “graphia” yani yazı kelimelerinden türetilmiştir. Kaligrafi güzel yazı demektir. Kaligrafi kültürler arası iletişim açısından son derece önemli rol oynar. Hemen her ülkenin kendi yazı türü vardır. Bu yazı sanatı o ülkenin dil din ve kültürünü taşır yansıtır sergiler. Bu yönüyle kaligrafi bir kültür elçisidir de denilebilir. Başlıca tanınmış kaligrafiler olarak şunları sayabiliriz: Çin kaligrafisi Hint kaligrafisi Japon kaligrafisi Yunan kaligrafisi Arap kaligrafisi.

Devamını Oku

Kaydırmaz Bant Nasıl Yapıştırılır? Nerelerde Kullanılır?

Özellikle ev kazaları veya farklı ortamlarda kaymaya bağlı ölümler gerçekleşebilmektedir.Hem iç mekânlardahem de dış mekânlarda bulunduğumuz zemine sağlıklı basmamız gerekir.Zira kaygan zemin birçok tehlikelere yol açabilir. Can güvenliği çok önemli olduğundan bize hayati önem sağlayan kaydırmaz bant ile zeminin kayganlığını dindirmek kolaylaşır. Hem ıslak hem de kuru zeminlerde kullanılabilen kaydırmaz bant ile sorunun çözümü en aza indirilmiş olunur.Günden güne önemi dahada fazla artan kaydırmaz bant bizleri korumak için ihtiyaç haline gelen bir ürün olmuştur.

Devamını Oku

Keçeli Kalem Nedir? Nasıl Kullanılır?

Kırtasiye malzemeleri ofislerde okullarda ve ya evlerimizde genellikle iş ve eğitim amaçlı kullanılan malzemelerdir. Bu malzemeleri temin etmek için kırtasiyelerden yararlanırız. Kırtasiye malzemeleri çok fazla alternatif içeriyor. Günlük hayatımızda kullanacağımız birçok kırtasiye malzemesi var. Bu malzemeler ile hobi uğraşlarımızı da yapabiliyoruz. Hobi uğraşlarımız için kullandığımız malzemelerden birisi de keçeli kalemlerdir. Çok eskilerden beri piyasalarda olan bu malzemeler ile çeşitli çizimler yapabiliyor çizimlerimizi renklendirebiliyoruz. Özellikle de okullarda sıkça tercih ediliyor. Okullarda resim derslerinde çoğunlukla renklendirme için kullanılır. Evlerde de çocuklarımız için severek kullandığımız kalemlerdir.

Devamını Oku

Kırtasiye Malzemeleri

Akal Kurumsal, 1.500 çeşidin üzerinde stoklu kırtasiye malzemeleri ve kırtasiye ürünleri ile firmanızın tüm ofis ihtiyaçları için en doğru adres! Ofisinizin tüm ihtiyaçları Akal Kurumsal kalitesi ile en düşük fiyatlarla kapınızda. Siz de artık ofis alışverişleriniz için yorulmayın. Başlamak için lütfen aşağıdan kategorilere göz atın:

Devamını Oku

Kırtasiye Malzemeleri Çeşitleri

Kırtasiyeler özellikle öğrenci kesimin sık sık uğrayıp okul ihtiyaçları için araç ve gereçlerini temin ettiği, birçok insanın da kalem, defter gibi temel malzemeleri edindiği yerdir. Çocuklardan gençlere, öğrencilerden orta kesime kadar herkesi ilgilendiren malzemeler buradadır ve herkesin de her zaman için ilgisini çekmeyi başarmıştır kırtasiyeler. Dükkâna girdiğinizdeki koku size çocukluğunuzu hatırlatır, kokulu silgileri tekrar görecek olmak sizi eski günlere götürür, birbirinden renkli ve çeşitli kalemleri gördüğünüz zaman bir şeyler yazmak bile istersiniz. Çok faydalı, bir o kadar da renkli bir düzendedir kırtasiyeler.

Devamını Oku

Kırtasiye Malzemeleri Giderlerini Düşürmek İçin Faydalı İpuçları

Kırtasiye malzemeleri son yıllarda o kadar çeşitlendi ki bununla birlikte ihtiyaçlarımızda daha fazla artmaya başladı. Bu sarfiyatı en aza indirmek adına sizlere sunabileceğimiz birkaç ufak detay ile hem kendinize hem de ülke ekonomisine katkıda bulunabilirsiniz. Birçok ürün elbette işimizi kolaylaştırıyor ancak bazı ürünler birden fazla işleve sahip olduğundan bu malzemenin olması fazladan birkaç ürün almamamızı sağlıyor. Burada önemli olan kırtasiye malzemelerinin siparişini veren kişinin tüm bu malzemeleri iyi tanıması ve sipariş eden kişilerin ihtiyaçlarını iyi bilmesi. 

Devamını Oku

Kırtasiye Malzemeleri Hakkında Bilgi

Kırtasiye malzemeleri birçok konuda bizim kurtarıcımız olurlar. A'dan Z'ye her türlü ihtiyaç kırtasiye malzemeleri satan dükkânlarda bulunur. Kırtasiye, okul araç ve gereçlerinin, çeşit çeşit defter ve kalemin, çeşitli kâğıt türlerinin, en çok sevilen ve okunan kitapların, kimi zaman süs eşyalarının, çeşit çeşit silgilerin, yapıştırıcıların ve bunun gibi birçok malzemenin satılıp kullanıcılara ulaştığı yerlerdir. Bulunması zor yerler değildir, ancak özellikle her okulun yanında veya karşısında en az bir tane kırtasiye dükkânı kesinlikle bulabileceğinizi söyleyebiliriz.
 

Devamını Oku

Koli Kalemi Lekesi Nasıl Çıkar?

Koli kalemi keçeli kalemdir. Keçeli kalemler mürekkep yapımı olduğu içerisinde renklendirici pigmentler olduğu için çıkarması dolmakalem lekesi kadar zordur. Çok dikkatli bir şekilde ve doğru işlemle çıkarılması gerekmektedir aksi halde koli kaleminin lekesinin rengi değişir ve işlem kurtarılamaz hale gelir.

Devamını Oku