Akal Kurumsal
Ara
  •   İletişim: (0850) 220 60 70
İletişim Merkezi
İletişim
SSL Güvenlik

Dispenser Havlu

Günümüzde hijyen ve sağlık açısından son derece büyük önem taşımakta olan dispenser havlu, özellikle toplu kullanım alanlarındaki tuvaletler için oldukça elverişli bir kullanım alanına sahip olmaktadır. Bu doğrultuda; özel üretim makineleri eşliğinde elde edilen dispenser havlular, genel olarak; öğrenci yurtlarında, hastanelerde, otellerde, yiyecek içecek işletmelerinde ve daha pek çok alanda kullanım genişliğine sahip olmaktadır.

Devamını Oku

Dispenser Havlu Aparatı Nasıl Kullanılır

Günümüzde nüfusun artmasıyla paralel doğrultularda gelişme göstermiş olan toplu kullanım alanlarının artması, beraberinde yaygın hastalıkların da artmasına sebebiyet verebilmektedir. Bu doğrultuda; önce hijyen bilinci ile geliştirilmiş olan dispenser havlu kullanımları, teknolojinin gelişmesi ile birlikte, kolay yöntemler dâhilinde üretilebilmekte ve özellikle toplu kullanım alanlarında sıklıkla kullanım yeri edinebilmektedir.

Devamını Oku

Dispenser Havlu Maliyet Avantajı

Kâğıt havlular, kullanım amaçlarına göre farklılıklar göstermektedir. Z-katlamalı olarak üretilen kâğıt havlular özel olarak tasarlanan dispanser ile kullanılır. Bu sebeple farklı kullanım alanlarına uygun profesyonel hijyen kâğıtları olarak sınıflandırılır. Lokanta, kafe, bar, restoran ve bu tarz işletmelerde sıklıkla tercih edilen z-katlamalı havlu kâğıtlar pratikliği ve maliyeti yönünden uygun olması sebebiyle daha çok tercih edilir hale gelmeye başlamıştır. 

Devamını Oku

Dispenser Havlu Nasıl Kullanılır?

Günlük temizlik ihtiyacın karşılanması amacıyla kullanılan dispenser havlu oldukça kolay kullanım sağlamaktadır. Hijyeni ortaya çıkaran bu havlular sayesinde günlük yaşantımız daha temiz bir hale dönüşebiliyor. Çift katlı, standart dokulu ve laminasyonlu olarak tasarlanan bir ürün olmuştur. Havlunun yapısında ki dayanıklılık sayesinde kolayca kurulama işleminin tamamlanmasını sağlamaktadır. 

Devamını Oku

Dispenser Havlu Nedir?

Günümüzde kişisel hijyen koşullarının sağlanmasının önem kazanması ve temizlik ürünlerindeki gelişmelerle birlikte kullanımı artan dispanser temizlik ürünleri birçok kurum ve kuruluş tarafından tercih edilmeye başlanmıştır. Bu ürünlerden dispenser havlu da pek çok işletmede kişisel hijyen amacıyla kullanılan bir temizlik ürünüdür.

Devamını Oku

Dispenser Havlu Üretimi

Havlu kullanımı geçmişten günümüze kadar çok yoğun şekilde devam etti. Evlerde, iş yerlerinde insanların bulunduğu her yerde bir ihtiyaç olarak görülmüştür. Zaman içinde havlu ürünlerinde çeşitlenmeler oldu. Havlular kâğıt olarak da üretilmeye başladı. Kâğıt havlu çıktığından beri normal havluların kullanımları sadece evler ile sınırlı kaldı.

Devamını Oku

Dispenser Peçete Maliyet Avantajı

Her geçen gün hastalıkların çoğaldığı bir ülkede yaşıyoruz. Özellikle bulaşıcı hastalıklardan korunmanın tek yöntemi hijyen kurallarına uymaktır. Kendi evimizde bu durumu en iyi şekilde sağlamış olsak bile dışarıda geçirdiğimiz zamanlar yabana atılmamalıdır ki son zamanlarda evde duran kişilerin sayısı oldukça azalmaktadır. Dışarıda vakit geçirmeyi seven kişiler de uygun yöntemlerle hizmet veren işletmeler peşindedir. Bu durumda görev kesinlikle işletmelere düşmektedir. 

Devamını Oku

Dispenser Peçete Nedir?

Hijyenin sağlanması açısından dispenser peçete hayatımızda büyük bir öneme sahiptir. Geniş kullanım alanına sahip bu peçete sayesinde temizliğimize daha özen göstermek mümkündür. 

Fabrika, otel, ofis, hastane, restaurant, yemekhane, alışveriş merkezi, spor merkezleri gibi daha pek çok yerde kullanım alanına sahiptir. Kısaca çoğu insana hitap eden bu ürün sayesinde hijyen ön plana çıkmaktadır. Standart servis peçetelerine göre tasarrufu daha iyi gerçekleştiren bu peçetelerin üretimi özel olarak gerçekleşmektedir. Pratik bir şekilde olması birçok firmanın bu peçetelere yönelmesine zemin hazırlamıştır.

Devamını Oku

Dispenser Peçete Nerede Kullanılır?

Kâğıt havlu, tuvalet kâğıdı, servis peçete ve dispenser peçete gibi endüstriyel kâğıt mamulleri farklı amaçlarla kullanılan temizlik ve hijyen ürünleridir. Her birinin kullanım alanı birbirinden farklıdır. Dispenser peçeteler serviste masa üzerinde özel olarak tasarlanmış dispenser havzaları içerisinde servis peçetesi olarak kullanılır. Kâğıt havlular ve servis peçeteleri ise daha geniş kullanım alanına sahiptir. Kâğıt havlular ile mutfak, lavabo, tezgâh, tabak, çatal, bıçak gibi aletlerin kurulanması ve temizlenmesi sağlanır. Dispenser peçeteler; kafe, restoran, bar ve lokanta tarzı işletmelerde tercih edilir.  

Devamını Oku

Dispenser Peçete Üretimi

Teknolojiyle birlikte doğru orantılı olarak yaşama dâhil olan pek çok kolaylık peçete üretimi konularında da karşımıza çıkmaktadır. Bu bağlamda; geniş bir kullanım alanına sahip olan dispenser peçeteler, özel olarak geliştirilmiş olan dispenser peçete makineleri aracılığı ile rahatlıkla gerçekleştirilebilmektedir.
 
Bunların yanı sıra; yaşamın hemen her alanında teknoloji konforunun getirdiği pek çok faydadan biri olan söz konusu makineler ile zamanında üretim olanakları da kolaylıkla elde edilebilmektedir. Aynı zamanda; pratik ve kullanışlı çalışma biçimlerine de sahip olan söz konusu peçete üretim makineleri, arzu edilen sayı ve biçimde imal edilebilmektedir. 

Devamını Oku

Endüstriyel Temizlik

Endüstriyel temizlik, endüstriyel alanlar ile fabrika ve benzeri alanların genel temizlik makine temizliği ve bakım faaliyetlerinin yapılmasını ifade eden bir kavram olup, çalışma ortamlarında tam verimle çalışılması açısından, üzerinde önemle durulması gereken bir konudur. 

Devamını Oku

Endüstriyel Temizlik Malzemelerinin Kullanımı

Özellikler işi gereği üretim yapma özelliği bulunan her firmanın bu temizlik malzemelerini kullanmaları gerekmektedir. Tamamen hijyen ve her türlü kirden arınmış bir ortam için endüstriyel temizlik malzemelerini temin etmeniz ve düzenli olarak kullanmanız gerektiğini de sizlere belirtelim. 

Devamını Oku

Endüstriyel Temizlik Nedir?

Sanayi, fabrika ve pek çok şirketlerin daha aktif bir halde işlerinin yürütebilmesi amacıyla yapılan genel temizliğe Endüstriyel temizlik adı verilmektedir. Firmaların makine sistemlerin de zamanla meydana gelen kirlerin arındırılması açısından endüstriyel temizliğe ihtiyaç duyulmaktadır. Sağlık, gıda ve pek çok sektörde yapılan bu temel temizliğe gereksinim vardır.

Devamını Oku

Endüstriyel Temizlik Ürünleri

Sizler de işletmelerinizin son derece hijyen olmasını sağlamak amacı ile mutlak bir şekilde endüstriyel temizlik ürünleri kullanmanız gerektiğini bilmelisiniz. Bunun için en kaliteli ve sektörde öncü olmayı başarmış firmalar arasından ürün temin etmenizin de hedeflerinize ulaşmanızın açısından son derece mümkün olduğunu da belirtmek isteriz. Günümüzde genel itibari ile başta gıda üretiminde bulunan fabrikalar olmak üzere pek çok kurumsal şirkette periyodik bir şekilde bu temizliklerin yapılması çok daha sağlıklı çalışma alanları için en ideal bir yöntem olacaktır. Peki, bu ürünleri normal deterjanlardan ayıran özellik nedir? Bu konu hakkında da sizlere bilgiler vermek istiyoruz.

Devamını Oku

Endüstriyel Temizlik Ürünleri Nelerdir?

Gelişen teknoloji ve sanayi ile birlikte, endüstriyel ürünlerin çeşitlenmesi ve farklı endüstriyel ürünlerin talep edilmesi sonucunda birbirinden farklı kullanım alanlarına uygun ve fonksiyonel ürünlere talep artmıştır. Bu doğrultuda hedef kitleye en uygun ürünler üretilmeye başlanmıştır. Günümüzde Avrupa Birliği kriter ve normlarına göre imal edilen bir endüstriyel proses dönemine girilmiştir. Avrupa Birliği uyum yasalarına paralel olarak insanların sağlığını tehdit etmeyecek, çevreci ve doğa dostu endüstriyel ürünlerin üretimi son derece önemlidir.

Devamını Oku

Endüstriyel Temizlik Ürünleri Sektörü

Endüstriyel temizlik sektörünün kuruluş dönemi 1960’lı yıllara kadar gider. Sheraton, İstanbul Intercontinental, Hilton otellerinin açılışlarıyla birlikte endüstriyel anlamda temizlik sektörüne ihtiyaç doğmuştur. 1983 yılında ise kamu idarelerinin ihtiyaç hizmetlerinde özel sektöre açılabilmesinin yolu açıldı. Bu yıldan sonra yabancı menşeli temizlik ürünlerin girişi de artmaya başladı. Kamu idarelerinin yanısıra özel teşebbüsün de hızlanmasıyla birlikte özel sektörde endüstriyel temizlik firmalarının yeri büyümüştür. Bu koşullar altında gelişen endüstriyel temizlik sektörü milenyum sonrası daha da farklı bir evreye girmiştir. 

Devamını Oku

Endüstriyel Temizlikte Deterjan Kullanımı

Endüstriyel temizlik deterjanlarının nasıl kullanıldığına dair sizlere bu yazımızda bilgiler vermek istiyoruz. Öncelikle bu ürünlerin normal gündelik evlerimizde kullandığımız malzemelerden çok daha etkili farklı bir içeriğe sahip olduğunu bilmenizi isteriz. Yağ ve her türlü kiri en iyi şekilde yok edebilmesi için güçlü kimyasalların içerisinde olduğunu da belirtelim. 

Devamını Oku