Akal Kurumsal
Ara
  •   İletişim: (0850) 220 60 70
İletişim Merkezi
İletişim
SSL Güvenlik

Çöp Konteyneri Satın Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Temiz bir çevrede sağlıklı mutlu ve çağdaş yaşamak hepimizin hakkı. Yaşamakta olduğumuz kentlerin düzenli olarak temizlenmesi bizim için büyük önem taşımaktadır. Cadde ve sokaklarda uygun yerlere yerleştirilmiş olan çöp konteynerleri vizyon açısından da önemlidir. Çöplerin; çevre ve insan sağlığına zarar vermeden nakledileceği ana kadar depolanması konteynerler vasıtasıyla sağlanmaktadır. Çöpün toplanarak biriktirilmesi için kullanılan konteynerlerin talepleri karşılıyor olması esas alınmalıdır.

Devamını Oku

Çöp Konteynerlerin Kullanımı İle İlgili Faydalı Bilgiler

Çöp konteynerleri kalabalık mahallelerde ve sitelerde insanların yedikleri yiyecekler ve içtikleri içeceklerden kullandıkları ürünlerden müsveddelerden arta kalan malzemelerin torbalara konarak atıldığı yerlerdir. Çöp konteynerleri tüm bu çöplerin bir arada tutulmasını ve belediye tarafından büyük çöp araçlarıyla toplanana kadar güvenle muhafaza edilmesini sağlayan ürünlerdir. Çöp konteynerlerinin olmadığı yerlerde sokak lambalarının altında yol kenarlarında ve kaldırım taşları üzerinde belli aralıklarla bu çöplerin torbalarla yığıldığını görmekteyiz.

Devamını Oku

Plastik Çöp Konteynerleri Hakkında Bilgi

Hijyen kurallarının  geçmiş zamanlara göre daha hassas uygulandığı küçük ve büyük  çaplı işletmelerde uygulanması gereken bir dizi prosedür vardır.

Devamını Oku

Metal Çöp Konteynerleri Hakkında Bilgi

Çöp konteynerleri temizlik ve insanların sağlığı açısından oldukça önemlidir. Çöp konteynerleri sayesinde çöpler ortalıkta bulunmamakta bu sayede de çevre hem düzenli olarak görülmekte hem de çevre temiz olarak kalmaktadır.

Devamını Oku

Metal Çöp Konteyneri Hangi Alanlarda Kullanılır?

        Metal çöp konteynerlerini diğer kutularından ayıran en büyük özellik hem daha kolay temizleniyor olması hem de daha uzun ömürlü olmasıdır. Diğer maddelerden yapılan çöp konteynerleri çabuk deforme olmakta metal konteynerler ise uzun yıllar yıpranmadan kalabilmektedir. Metal çöp konteynerleri nerelerde kullanılmaktadır? Ofislerde cadde ve sokak aralarında havaalanlarında kısacası her alanda rahatlıkla kullanılabilir.

Devamını Oku

120LT Plastik Çöp Konteyneri

İnsanların hayatlarında en önemli hususlardan biri de temizliktir. Temiz bir yaşam aynı zamanda sağlıklı ve düzenli bir yaşamı da beraberinde getirir. Ancak bunun tersi bir durumun söz konusu olması hem düzensizliği hemde sağlıksız bir yaşamı beraberinde getirir. Çevre temizliği çok önemlidir. Çevrenin kirli olması ve çevrede çöplerin yer alması hem göze hoş gelmez hem de bu durum zamanla çeşitli sağlık sorunlarına yol açar. Çöpler çevrede durdukça zamanla kokmaya başlar ve aynı zamanda çevrenin kötü kokmasına yol açar. Bu yüzden çevrenin temiz olması gereksiz çöplerin olmaması her açıdan oldukça önemli bir husustur.

Devamını Oku

240LT Plastik Çöp Konteyneri

    Günümüz çağı bilgi çağıdır. Bu durum her saniye daha teknolojik ve modern yaşamamızı sağlar. Olumlu tüm özelliklerin bazı olumsuz yanları da olabilir. Daha modern ve kalabalık yaşarken daha çok çöp üretiriz. Bizler sizin bu sorununuza bir çözüm üretmek için bu bilgileri sunuyoruz. Daha düzenli ve özenli yaşayalım derken çöpler bizim canımızı sıkacak bir hal alabilir. Özellikle de kalabalık yerlerde bu durumdan içinden çıkılmaz bir sorun olabilir.

Devamını Oku

360LT Plastik Çöp Konteyneri

    Çöp konteyneri üretimi ve satış hizmeti veren firmamız sizlerden gelen bütün tavsiyelere kulak vermiş ve çöp konteynerinde en güzel ürünleri ortaya çıkarmak için çalışmaktadır. Firmamızın üretmiş olduğu 360lt plastik çöp konteyneri çok rahat bir şekilde her yerde kullanılabilecek olan bir üründür. Firmamız belediyeler ve özel şirketler ve kişiler için en iyi olan çöp konteynerini hizmete sunmuştur. 360lt plastik çöp konteyneri normal bir hacme sahip olan ve rahat bir şekilde kullanılabilecek olan bir üründür. Ürün plastikten yapılmış olduğundan taşıması kolaydır. Metal çöp konteynerlerine göre oldukça hafiftir. Bunun yanında konteynerde bulunan tekerlekler sayesinde taşıma işlemi daha da kolaylaştırılmıştır.

Devamını Oku

660LT Plastik Çöp Konteyneri

Çöp konteynerleri çevrenin temiz bir görünümde olması etrafa pis kokuların yayılmaması insanların çöplerini atacağı bir yerin bulunması gibi çok önemli işlevlere sahiptirler. Bu yüzden de başta basit bir şey gibi görünse de insanların hayatında oldukça önemli bir yere sahiptirler. Çöp konteynerleri sayesinde çöpler çevrede bir kutu içerisinde toplanır ve bu sayede de insanlar çöplerini önüne gelen her yere atamaz. Bunun sonucunda da çevrede düzenli bir görünüm olur. Bunun yanında çöplerin sağlığa verdiği zararlar çöp konteynerleri sayesinde minimum düzeye indirilir. Eğer çöp konteyneri iyi ise çevrede sinek böcek gibi haşerelerin olmasının da önüne geçilmiş olur. Çöp konteyneri ile etrafa çöplerin kötü kokularının yayılmasının da önüne geçilmiş olacaktır.

Devamını Oku

770LT Plastik Çöp Konteyneri

Temizlik hem düzen açısından hem de sağlık açısından önemli olan bir husustur. Bir yerde çöplerin ortada durması; etrafta kötü bir görünüme sebep olacak çevrede çöp kokusunun yayılmasına neden olacak bu durum insanların sağlığını da çok kötü bir şekilde etkileyecektir. Bu yüzden de etrafta çöplerin olmaması ve temiz bir görünüm her yönden olumlu olacaktır. Çevrede çöp kutularının olması ve insanların bu çöp kutularını kullanması bu sorunların hepsine çözüm üretecek ve bilinçli insanlar sayesinde de ortada hiçbir sorun kalmayacaktır. İşte bu noktada çöp konteynerleri çok önemlidir. Çünkü çöp konteynerinin bulunmadığı yerlerde insanlar zaruri olarak çöplerini ortalığa atacaktır. Çöp konteynerleri gerekli olan her yerde mutlaka bulundurulması gereken önemli araçtır. Sokaklarda piknik alanlarında işyerlerinde ve daha birçok yerde.

Devamını Oku

Plastik Çöp Konteyneri: Hesaplı konteyner çok yakınınızda!

Genel olarak konteynerler atıkların ve çöplerin toplanması bir yerde birikmesi ve sonrasında bunların geri dönüşüme gitmesi için kullanılan araçlardır. Dış mekandaki toplumsal atıkların toplanması ve depolanması amacıyla üretilmiştir. Plastik çöp konteynerleri özellikle diğer konteynerlere göre popülerliği fazla olan ürünlerdendir. Bunun nedeni kullanımının daha rahat olmasıdır. Hastanelerde topluluk olarak yaşanılan yerlerde ve alışveriş merkezlerinde sıkça bu konteyner türünü görmekteyiz. Sabit ve taşınabilir olmak üzere iki farklı seçeneği bulunan plastik konteynerler kolay kullanımıyla çok talep gören ürünler arasında bulunmaktadır.

Devamını Oku

Yeraltı Çöp Konteynerleri İle İlgili Bilgiler

    Yeraltı çöp konteynerleri eski tip standart çöp biriktirme ve toplama alışkanlıklarına yenilikçi çözümler sunan araçlardır. Yeraltı çöp konteynerleri yer yüzeyinde görünen kısmı isteğe göre büyük veya küçük ebatta çöp kutularından  ve bu çöp kutularının yeraltında kendinden 10-20 kat büyük bir haznesinden oluşan kompakt sistemlere verilen addır. Yeraltı çöp konteynerlerini bu anlamda buz dağlarına benzetmek mümkündür. Nasıl ki buz dağının görünen kısmı küçük ve dertli toplu duran dağın zirvesi iken su yüzeyinin alt tarafında dağın gövdesi  ve esas kısmı yer aldığı gibi yeraltı çöp konteynerlerinde de sokakta üst tarafta derli toplu duran bir çöp kutusunu görebilmekte ama esas çöpün toplandığı hazne ise yerin altında kalmaktadır.

Devamını Oku